Şirket olarak diğer patent bürolarından en temel farkımızın sanayi tecrübesi olduğu inancındayım.

Soylu Patent’e Hoşgeldiniz.

Fikri Haklar, bilgi çağında şirketlerin en kıymetli varlıkları olan entellektüel sermayesinin bir parçasıdır. Doğru yönetilmesi halinde iyi korunan markalar, etkin kullanılan patentler ve tasarımlardan oluşan fikri haklar portföyü şirket değerinin büyük bir parçasını teşkil eder. Fikri hakların doğru yönetilmesi tecrübeli ve mühendis kökenli patent vekilleri ile hukuki açıdan donanımlı marka vekillerinin desteği ile mümkün olabilir.

Soylu Patent, hem ulusal ve Avrupa fikri haklar mevzuatı konusunda derin bilgisi, hem de uzun yıllar uluslararası şirketlerin fikri haklar portföyü yönetiminde alınan roller ile 15 yılı aşkın fikri haklar tecrübesini müvekkillerinin hizmetine sunmaktadır.

Uzun yıllar fikri haklar hukuk bürolarındaki çalışmalarımın ardından 10 yılı aşkın bir süre uluslararası bir firmanın fikri haklar bölümünü sıfırdan kurarak, ülkemizin en başarılı fikri haklar organizasyonlarından birine dönüştürdüm. Bu süreçte edindiğim tecrübeleri, dünyaya açılma vizyonu olan ulusal firmalarımızla paylaşıp rekabet savaşında kağıt üzerinde de kazanan olmalarını sağlamanın asli misyonum olduğu düşüncesindeyim.

Şirketimiz, kurumsal yapınıza en yalın şekilde entegre olacaktır. Hukuk bölümünüzün, arge bölümünüzün veya fikri hakları ilişkilendirdiğiniz herhangi bir bölümün buluşları ortaya çıkaran mekanizmasından, patentlerinin tüm dünyada bakımına kadar tüm operasyonel işlemleri uluslararası şirket tecrübemizi paylaşarak destekliyor olacağız. Bunun yanı sıra, rekabette patentleri, markaları ve endüstriyel tasarımları kullanarak sizinle mücadele eden yabancı şirketlere karşı Avrupa standardında hizmet kalitesiyle etkili bir savunma mekanizması geliştirmenizi sağlayacağız.

Profesyonel yaklaşımımız ve hukuki derinliğimiz, şirketinizin fikri hakları kullanarak hızla yükselmesini sağlayacaktır.

Saygılarımla,

Ekrem Soylu
Patent ve Marka Vekili
Makine Mühendisi